20 години успешна работа на фармацевтскиот гигант „Реплек“

3 копии

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска во својата канцеларија го прими италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри. Тие разговараа за ...
| | веќе видена | слични

Тие разговараа за продлабочување на соработката меѓу Општина Аеродром и Италија, како еден од најголемите пријатели на нашата држава. „Денеска остварив средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унапредување на економската соработка посебно во областа на иновациите и во развојот на стартап еко системот, беше една од темите за кои разговараа денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се сретна со ...
| | веќе видена | слични

По неколкуте заеднички реализирани проекти до сега,било договорено во иднина главна цел на соработката да биде развојот на еко туризмот со интенција Дојран да ...
| | веќе видена | слични

Можност за збратимување на Прилеп со град од Московскиот регион и отвореност за соработка, беше нагласено на денешната средба на прилепскиот градоначалник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Видеото од реакцијата на Питер Крауч кога го прашаа дали Барселона може да се врати во мечот со Баерн после 0-2 на полувреме, стана вирално по социјалните ...
сите 108 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 273 | | | веќе видена

До 11 декември е рокот за пријавување на кандидатура за претседател на партијата за закажаниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 12 декември во салата ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 години успешна работа на фармацевтскиот гигант „Реплек“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: