Возачите очекуваат физички тешка трка на брзиот Лосаил

Во 2001 година, на Австралиското ГП, двајца идни шампиони дебитираа во Формула 1 – Фернандо Алонсо во тимот на Минарди (кој сега е познат како Алфа таури), а ...
| | веќе видена | слични

Возачот на Алпин, Фернандо Алонсо одговори на прашањето што мисли за можноста да ја освои третата титула во Формула 1. – Секако дека такво нешто ќе ми значи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возачите очекуваат физички тешка трка на брзиот Лосаил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: