Разговор со Искра Гешоска за паневропската платформа „Простори на слободата“


Паневропскиот хибриден фестивал „Фреираум“ или „Простори на слободата“ онлајн или со физичко присуство се одржува на 19 и 20 ноември во 19 градови низ Европа. ...
| | веќе видена | слични

Инвестицијата во човечкиот капитал добива големо значење. Компаниите почнаа да сфаќаат дека треба да инвестираат во своите вработени со што ќе имаат задоволни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во знак на благодарност, денеска е домаќин на колегите лекари од болницата „Пирогов“ од Софија, Република Бугарија ...
сите 308 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 382 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Чави Ернандес не го криеше големото разочарување по поразот од Баерн Минхен и огорчено нагласи дека мора да се соочи со суровата реалност, која во овој момент ...
сите 118 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најавува нова доктрина и кадровски промени по Конгресот на којшто ќе се избира нов лидер на партијата в недела. Од партијата исто така брифираа дека ...
сите 228 | | | веќе видена

Посетата на косовскиот заменик министер за правда на Блерим Салаху на Скопје е одложена, потврдија за МИА од Министерството за правда во Скопје. Салаху требаше ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разговор со Искра Гешоска за паневропската платформа „Простори на слободата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: