Реџепи: Верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата


Претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе поднесе оставка од лидерската функција во партијата. Несреќата на автопатот „Струма“ ги одложи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

(…) Бидејќи сме во позиција во која од нас зависи блиската иднина на државата, се договоривме да разговараме со Зоран Заев, премиерот во оставка, да го ...
| | веќе видена | слични

Тридневната жалост во Македонија по тешката трагедија што се случи во Бугарија, кога пожар во автобуска несреќа однесе 46 животи, го одложи разрешувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата Алтернатива за вечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автобуската ...
| | веќе видена | слични

Едновремените заседанија на највисоките партиски тела на СДСМ и на Алтеранитива, закажани за вечерва, во двете партии се толкуваат како сигнал дека премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи: Верувам дека Алтернатива ќе биде дел од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: