Македонскиот дел од пеколот и од рајот: како понатаму?

Пратеникот е претставник на граѓаните на Република Македонија и при извршувањето на функцијата пратеник одлучува по свое уверување, пишува во основните одредби ...
| | веќе видена | слични

Случајот со пратеникот Кастриот Реџепи е последниот аргумент во прилог на веќе насушната потреба од сеопфатна реформа на Изборниот законик. Сега веќе бившиот ...
| | веќе видена | слични

Политички пазарења, исклучувања од партии, пратеници кои решаваат да делуваат независно, менување на ставови по важни прашања за многу краток рок, се работи на ...
| | веќе видена | слични

Во колумна за Плусинфо екс главниот уредник на весникот Вечер а сега менаџер на Тотал ТВ Никола Тасев предлага три промени на изборниот законик кои што можат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) утре ќе го продолжи протестот за линеарно зголемување на платите за 2.806 денари пред Министерството за труд и ...
сите 380 | | | веќе видена

САД ги поздравуваат напорите на Франција да постигне успешно решение и остануваат подготвени да играат конструктивна улога во олеснување на компромисот, изјави ...
сите 991 | | | веќе видена

Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија, дали основата е предлогот кој ги уништи Македонските позиции?!Што бара владиниот тим во Софија ...
сите 435 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 266 | | | веќе видена

ДУИ си го брани криминалот со физички напади врз пратениците, Ковачевски да го осуди дивеењето на Арбер Адеми.Адеми да не се крие зад имунитетот и да си ...
сите 186 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 264 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 323 | | | веќе видена

Воз со околу 250 патници излета од шини во САД. Притоа загинаа најмалку три лица, а голем број се повредени. Ова е втора железничка несреќа за неколку дена. ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот дел од пеколот и од рајот: како понатаму?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: