[Став] Политичкиот хаос по локалните избори


2 копии

Откажани се сите состаноци на партиските тела во СДСМ на кои требаше да се расправа за оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, објави „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Поради страшната сообраќајна несреќа во Бугарија, СДСМ ги откажа состаноците на Централниот и на Извршниот одбор на кои вечерва требаше да се разгледува ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива денеска ќе ги свика највисоките партиски тела за да донесе конечна одлука околу понудата на Заев за формирање на ново парламентарно мнозинство. ...
| | веќе видена | слични

Спасовски, Николовски и Царовска изјавија дека не се гледаат на местото на Заев.  Вицепремиерот и генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски вчера не сакаше ...
| | веќе видена | слични

Немам разговарано со Заев, но од она што го гледам во јавноста, мене ми се чини дека во раководството на СДСМ веќе се знае кој ќе биде негов замена, изјави ...
| | веќе видена | слични

На првата средба меѓу СДСМ и Алтернатива е разговарано за основите, односно за концептот, изјави членот на Извршниот одбор на СДСМ, Стефан Богоев во ...
| | веќе видена | слични

На првата средба меѓу СДСМ и Алтернатива е разговарано за основите, односно за концептот, нагласи членот на Извршниот одбор на СДСМ, Стефан Богоев во емисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Политичкиот хаос по локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: