Казни до 450 евра за 61 возач во Тетово, Охрид и Струга, а екстремно пребрзите ќе останат и без дозвола


На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со парични глоби кои за овој вид прекршок се движат од 45 до 400 евра во денарска ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 15.11. до 21.11.2021 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 127 непрописно паркирани возила, а со поставување ...
| | веќе видена | слични

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 235 непрописно паркирани возила кои ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на засилените акциски сообраќајни контроли, вчера во периодот од 12 до 18 часот, на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, санкционирани се осум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
9 копии
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 839 | | | веќе видена

Во 1918, болшевиците едноставно престанаа да го враќаат надворешниот долг на царска Русија – дали Русија повторно ќе банкротира 1 век подоцна. Единствена ...
сите 157 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни до 450 евра за 61 возач во Тетово, Охрид и Струга, а екстремно пребрзите ќе останат и без дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: