Намален бројот на жртви во сообраќајни несреќи во октомври


3 копии

Летните месеци од оваа година бележат рекордно зголемување на бројот на баратели на азил од Албанија во земјите на Европската унија, со што и понатаму се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Додека светот се бори да го зголеми бројот на вакцинирани лица , на балканските земји не им оди баш најдобро на тоа поле. Процесот на вакцинација напредува ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Џонс Хопкинс“ направи меѓународно рангирање за тоа кои земји имаат најдобра стапка на вакцинација во светот. Како што велат оттаму, некои земји ...
| | веќе видена | слични

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) денеска во „Рајскиот Парк“ Лисиче во Аеродром ќе организира акција за засадување дрвца за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 313 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

За само 100 дена од мандатот на Ковачевски, иако е време на најголема светска економска иенергетска криза: 1. Највисок раст на минималната на 18.000 денари; 2. ...
сите 173 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален бројот на жртви во сообраќајни несреќи во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: