УКИМ со нов проект за иновациите и претприемништвото, финансиран од европски институт

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје (УКИМ) е дел од проектот ПРОМЕТЕЈ, чија примарна цел е развој и поддршка на иновации и претприемништво помеѓу пет ...
| | веќе видена | слични

На 17-ти и 18-ти ноември во Сараево, се одржа конференцијата „“Signs of Solidarity and Solutions” која беше домаќин на филантропи од целиот регион. Според ...
| | веќе видена | слични

Отворен е повикот за доделување субгрантови на граѓански организации од Македонија, Албанија, Кососво, Србија и Турција, во рамки на регионалниот проект ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнувајќи од 8 ноември, Фондот за Западен Балкан го отвори процесот на аплицирање за предлог проекти за земјите од Западен Балкан – Македонија, Албанија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија заедно со Националниот музеј во Кикинда и Роднокрајниот музеј Књажевац од Република Србија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 237 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УКИМ со нов проект за иновациите и претприемништвото, финансиран од европски институт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: