Хрватски медиуми: Заев ја одложи оставката поради страв од избори


Се погласни се шпакулациите на јавноста дека Алтернатива на Африм Гаши може да влезе во коалицијата на СДСМ и ДУИ и така да го обeзбеди мнозинството на власта ...
| | веќе видена | слични

По окрупнувањето и зацврстувањето на парламентарното мнозинство, кое се очекува да се случи наскоро, премиерот Зоран Заев ќе ги активира оставките што ги ...
| | веќе видена | слични

Ќе нема реконструкција на Владата, туку нова влада што ќе ја состави нов премиер, кој ќе биде и лидер на СДСМ, изјавуваат за „Слободен печат“ добро упатени ...
| | веќе видена | слични

Како што потврдија од СДСМ за МИА, средбата треба да се одржи во 15:30 часот во Клубот на пратеници. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев утре ќе се сретне со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 593 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватски медиуми: Заев ја одложи оставката поради страв од избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: