Хрватски медиуми: Заев ја одложи оставката поради страв од избори


Се погласни се шпакулациите на јавноста дека Алтернатива на Африм Гаши може да влезе во коалицијата на СДСМ и ДУИ и така да го обeзбеди мнозинството на власта ...
| | веќе видена | слични

По окрупнувањето и зацврстувањето на парламентарното мнозинство, кое се очекува да се случи наскоро, премиерот Зоран Заев ќе ги активира оставките што ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Ќе нема реконструкција на Владата, туку нова влада што ќе ја состави нов премиер, кој ќе биде и лидер на СДСМ, изјавуваат за „Слободен печат“ добро упатени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новото стабилно мнозинство во Парламентот ќе биде објавено наредната недела, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Како што рече Османи, кој е ...
| | веќе видена | слични

Неспорно е новото стабилно мнозинство во Парламентот и тоа ќе биде објавено наредната недела, изјави денеска шефот на дипломатијата Бујар Османи на заедничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 461 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватски медиуми: Заев ја одложи оставката поради страв од избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: