Денеска е денот „Д“: Кој ќе падне – Владата или опозицијата?


Најдоцна вечерва до полноќ ќе се знае дали ќе падне Владата на премиерот Зоран Заев, кој од највисоките партиски тела доби виза да го одложи поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Новото стабилно мнозинство во Парламентот ќе биде објавено наредната недела, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Како што рече Османи, кој е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неспорно е новото стабилно мнозинство во Парламентот и тоа ќе биде објавено наредната недела, изјави денеска шефот на дипломатијата Бујар Османи на заедничката ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Пратеникот и член на Алтернатива Скендер Реџепи за Слободен печат изјави дека верува Алтернатива ќе биде дел од Владата. -Начелно верувам дека Алтернатива ќе ...
| | веќе видена | слични

Како што потврдија од СДСМ за МИА, средбата треба да се одржи во 15:30 часот во Клубот на пратеници. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев утре ќе се сретне со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 333 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, во видеообраќање го повика претседателот на државата, Румен Радев, да го свика Консултативниот совет за национална безбедност ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска е денот „Д“: Кој ќе падне – Владата или опозицијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: