ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Охрид, ДУИ и СДСМ се во опозиција

2 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Општина Тетово најави дека во четврток ќе се одржи конститутивна седница на Советот, а градоначалникот Биљал Касами на прес-конференција навести дека има ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“, Бобан Стефковски, ги освои симпатиите на жителите на Гази Баба, па во ...
| | веќе видена | слични

Советниците во Општина Битола од граѓанската листа Поинаку, на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица за претседателка на Советот ја избраа советничката од Поинаку Габриела ...
| | веќе видена | слични

Нефи Усеини советникот на ДУИ во општина Охрид денеска ќе поднесе оставка од ова функција. Информацијата за неговата оставка, за ,, Слободен печат “ ја потврди ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесетте членови на новото мнозинство во Советот на Општина Битола ја прескокнаа „Северна“ при давањето на свечената заклетва на денешната конститутивна ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот совет во Тетово сѐ уште нема мнозинство, а конститутивната седница постојано се одложува, објави ТВ21 . „Во понеделник е закажана седница на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Жестоки критики од хонорарците по најавените даночни измени со кои ќе треба да плаќаат и придонеси за пензиско и здравствено осигурување. Велат дека владата ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ има мнозинство во Охрид, ДУИ и СДСМ се во опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: