Од СДСМ со нов рок за останување на Заев, најдолг досега

4 копии

Заев го изгуби не само мнозинството во Собранието, туку го изгуби и легитимитетот од народот, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ...
| | веќе видена | слични

Политички пазарења, исклучувања од партии, пратеници кои решаваат да делуваат независно, менување на ставови по важни прашања за многу краток рок, се работи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев владее без мнозинство, власта нема легитимитет, брзи избори веднаш. Заев нема политичко мнозинство во Собранието. Неговата влада е дивоградба. Народот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Граѓаните очекуваат Заев барем еднаш да си стои на зборот и да оствари барем едно ветување, а тоа е да си замине од политиката. Колку порано го направи тоа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашата проценка е дека единствен излез од оваа криза во која е западната т.е фрлена оваа криза од Зоран Заев и неговата екипа, која реално доведе до никаква и ...
| | веќе видена | слични

Заев, премиерот во заминување да си оди и од СДСМ по најголемиот пораз во историјата на локалните избори. Заев е делегитимиран од народот. Со пораз од над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 595 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 302 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од СДСМ со нов рок за останување на Заев, најдолг досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: