Коњановски ја презема градоначалничката функција во Битола

Советниците во Општина Битола од граѓанската листа Поинаку, на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица за претседателка на Советот ја избраа советничката од Поинаку Габриела ...
| | веќе видена | слични

На конститутивната седница на новиот состав во понеделникот, битолчани првпат добија претседател на Совет на Општина Битола кој доаѓа од граѓанска листа. ...
| | веќе видена | слични

Носителката на независната листа на Поинаку, Габриела Илиевска е нова претседателка на Советот на Битола. Илиевска за претседателка на Советот беше избрана на ...
| | веќе видена | слични

-Денес Битола испишува историја. За првпат во историјата на градот Советот на Општина Битола добива претседател кој доаѓа од граѓанска листа. Она што го ...
| | веќе видена | слични

Габриела Илиевска од Поинаку е новиот претседавач на општинскиот Совет, со што Битола за првпат доби прв човек на оваа институција од редовите на независна ...
| | веќе видена | слични

Габриела Илиевска од советничката група „Пoинаку“ е избрана за претседателка на Советот на Општина Битола. За изборот на Илиевска гласаа членовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Собранието потврдија дека е доставена „Информација за содржината на предлог преговарачката рамка за пристапните преговори на Република Северна Македонија со ...
сите 881 | | | веќе видена

Таравари денеска во Студио 10 изјави дека протестите пред приватен хотел или во населба каде повеќето се Албанци е провокација. Хотелот завчера бил демолиран ...
сите 306 | | | веќе видена

Денешната прес конференција би сакал да ја искористам за подетално да ги претставам шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има посочено како клучни ...
сите 431 | | | веќе видена

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел кој дојде да ги убедува Македонците да го прифатат францускиот предлог беше избркан од позицијата премиер ...
сите 197 | | | веќе видена

Денеска дадовме наш предлог и којшто е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и за преговарачката рамка, но и за заедничките позиции на земјите членки на ЕУ, изјави вечерва ...
сите 370 | | | веќе видена

Отпочнување на преговорите или отфралење на предлогот со надеж дека некогаш во иднина ќе добиеме подобар. Што и да биде одлуката за Францускиот предлог, ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коњановски ја презема градоначалничката функција во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: