Примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Битола

Претпладнево во зградата на општина Битола, примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Битола. Во градоначалничкиот кабинет, новиот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Советниците во Општина Битола од граѓанската листа Поинаку, на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица за претседателка на Советот ја избраа советничката од Поинаку Габриела ...
| | веќе видена | слични

На конститутивната седница на новиот состав во понеделникот, битолчани првпат добија претседател на Совет на Општина Битола кој доаѓа од граѓанска листа. ...
| | веќе видена | слични

Носителката на независната листа на Поинаку, Габриела Илиевска е нова претседателка на Советот на Битола. Илиевска за претседателка на Советот беше избрана на ...
| | веќе видена | слични

-Денес Битола испишува историја. За првпат во историјата на градот Советот на Општина Битола добива претседател кој доаѓа од граѓанска листа. Она што го ...
| | веќе видена | слични

Габриела Илиевска од Поинаку е новиот претседавач на општинскиот Совет, со што Битола за првпат доби прв човек на оваа институција од редовите на независна ...
| | веќе видена | слични

Габриела Илиевска од советничката група „Пoинаку“ е избрана за претседателка на Советот на Општина Битола. За изборот на Илиевска гласаа членовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: