Таравари: Дојдовме до бројка од 62 пратеници - Владата ќе падне


Аналитичарот Кристијан Фидановски, докторант на универзитетот Оксфорд во Велика Британија за денешен Утрински брифинг анализираше какви пораки испратија ...
| | веќе видена | слични

Неизвесноста на политичката сцена, новото парламентарно мнозинство, новата влада го доведува во прашање и буџетот за идната година кој треба пратениците да го ...
| | веќе видена | слични

Оценка за овој период наназад по локалните избори и сите случувања што претходеа и следуваа како и дали може да сметаме дека се премавна една ургентна криза за ...
| | веќе видена | слични

Непотребна беше една ваква политичка состојба која беше иницирана од лидерот на партијата која е на власт. Во ситуација на разочараност даде изјава на која ...
| | веќе видена | слични

Ако СДСМ не го промени начинот на владеење, дури и почетокот на преговорите со ЕУ ќе „изгори“ во незадоволството на гласачите од другите параметри. Пишува ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, вечерва гостуваше во емисијата ,,Објектив” која се емитува на МРТ. Тој зборуваше за актуелните случувања во ...
| | веќе видена | слични

За она што се случува во државата поразговаравме со основачката на ДОМ, Лилјана Поповска. Имаме политичка криза или политичка нестабилност во последниве две ...
| | веќе видена | слични

ДУИ успева и по потежок пораз заедно со Груевски сепак да се врати на сцената. Околу секоја идна влада ДУИ придонесува да се формира влада, а од друга страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
сите 372 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Зелената партија ДОМ, инаку дел од владејачката коалиција го разгледува францускиот модифициран предлог и наредните денови ќе заземе став.„Раководството на ...
сите 312 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 360 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Дојдовме до бројка од 62 пратеници - Владата ќе падне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: