„Порака на Таравари до ДУИ: Народот против режимот!“

7 копии

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари преку објава на својот фејсбук профил посочи дека буџетските пари, што се определени за украсување за Новата ...
| | веќе видена | слични

-Горд сум, што можам да соопштам дека буџетските пари за светлосно украсување на градот по повод новогодишните празници јас и мојот тим планираме да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари преку својот Фејсбук профил испрати кратка порака по повод денешните случувања врзани за седницата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 381 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 397 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска изјави дека не сака да ја компромитира слободата на изразување на следните консултативни совети и повторно го ...
сите 905 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 217 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Порака на Таравари до ДУИ: Народот против режимот!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: