Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници


Ако СДСМ не го промени начинот на владеење, дури и почетокот на преговорите со ЕУ ќе „изгори“ во незадоволството на гласачите од другите параметри. Пишува ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, вечерва гостуваше во емисијата ,,Објектив” која се емитува на МРТ. Тој зборуваше за актуелните случувања во ...
| | веќе видена | слични

Во колумна за Плусинфо екс главниот уредник на весникот Вечер а сега менаџер на Тотал ТВ Никола Тасев предлага три промени на изборниот законик кои што можат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 546 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 710 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: