Дваесетти јубилеј на Оф Фест – од денес до 13-ти ноември во НОБ

Втора година по ред принуден да се одржува во изместен термин, наместо во јуни во ноември, ОФФЕСТ со леснотија докажува дека може да им одолее на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Oркестарот на Филхармонија вечерва, во 20 часот, ќе настапи со една од најдобрите млади пијанистки на светската музичка сцена – Јеол Еум Сон од Јужна Кореја. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На јубилејниот ОФФест вечер ќе настапат словенечкото трио „Широм“ и бразилскиот гитарист и композитор Кико Динучи и неговата специјална гостинка, пејачката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 388 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 290 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесетти јубилеј на Оф Фест – од денес до 13-ти ноември во НОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: