Реџепи-Зејд: Апасиев се обидува да го камуфлира антиалбанизмот како анти-ДУИ


Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд синоќа изјави дека доколку Алтернатива одлучи да ја урне Владата заедно со Левица, тој ќе ја напушти партијата. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, вечерва е гостин на ТВ21, каде зборува за актуелните политички теми во земјата. Тој вели дека актуелното мнозинство има 61 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Движењето Беса, Биљал Касами во изјава за Алсат демантира дека кој било друг пратеник од неговата партија би можел да одлучи да остане дел од ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски не е изненаден од неуспехот на иницијативата за недоверба на Владата. Тој во интервју за белградска политика вели дека демократијата тешко функционира ...
| | веќе видена | слични

Катриот Реџепи, пратеникот од Беса кој ја изневери својата партија и одлучи да премине на другата страна спасувајќи го режимот на ДУИ и СДСМ, вчера во интервју ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи-Зејд: Апасиев се обидува да го камуфлира антиалбанизмот како анти-ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: