Стартува јубилејниот 20. OFFest

Втора година по ред принуден да се одржува во изместен термин, наместо во јуни во ноември, ОФФЕСТ со леснотија докажува дека може да им одолее на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Oркестарот на Филхармонија вечерва, во 20 часот, ќе настапи со една од најдобрите млади пијанистки на светската музичка сцена – Јеол Еум Сон од Јужна Кореја. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На јубилејниот ОФФест вечер ќе настапат словенечкото трио „Широм“ и бразилскиот гитарист и композитор Кико Динучи и неговата специјална гостинка, пејачката ...
| | веќе видена | слични

Јубилејното 20. издание на „ОФФест“ започнува вечерва (9 ноември) со документарниот филм посветен на Амалија Родригез, позната како „кралица на фадото“, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 366 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартува јубилејниот 20. OFFest

Од:
До кого (е-маил):
Порака: