Дали Бугарија е подготвена за воведување на еврото?

3 копии

Завршувањето на изборните процеси во Северна Македонија и во Бугарија создаде предуслови за политичка стабилност и предвидливост во двете држави, а со тоа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средби и со копретседавачот со заедничкиот парламентарен комитет ...
| | веќе видена | слични

Бугарски студен бран за македонскиот оптимизам – Скопје да не очекува дека Софија ќе ја тргне блокадата во декември, времето е прекратко. Вакви пораки до ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европската перспектива на Северна Македонија, добрососедските односи, регионалните иницијативи и очекувањата во периодот што претстои, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МНР, соговорниците се осврнаа на наодите од овогодинешниот Извештај на Европската комисија, преку кои беше испратен силен и јасен сигнал дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Брисел оствари средба со еврокомесарот за соседство и проширување, Оливер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Следува период на интензивирање на контактите меѓу Скопје и Софија до одржувањето на клучните состаноци на ЕУ во декември, преку постојните форми на одржување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 579 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 246 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена

На прашањето дали Бугарија треба или не треба да влезе во еврозоната, би одговорила со друго прашање: Има ли некој во Бугарија што сака да падне Валутниот ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Бугарија е подготвена за воведување на еврото?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: