Реџепи: Имав голема почит кон Села, но таа почит денеска завршува


Зекирија Ибрахими кажа дека ја прифатил поканата за средба со премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев Во врска со тоа, каква ќе биде нивната одлука околу ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од Беса Кастриот Реџепи во вчерашното гостување на ТВ 21 објасни како ја донел одлуката да не гласа за недоверба на Владата. Вели дека му бил забиен ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива ја прифати поканата на премиерот во оставка Зоран Заев за средба со лидерот Африм Гаши, но каква ќе биде нивната одлука околу можноста партијата да ...
| | веќе видена | слични

На прашањето на МКД.мк какво е расположението во Алтернатива за влез во Владата откако премиерот Зоран Заев упати покана за средба со лидерот на партијата, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи го привлече вниманието на македонската јавност, откако, и покрај тоа што беше клучен играч за гласање недоверба на владата, не се ...
| | веќе видена | слични

Овие што мислат дека мнозинството станува „за пиење“ знаат ли дека Собранието со 60 пратеници не функционира?, прашува на Фејсбук Зекирија Ибрахими од ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива наредниве денови ќе одлучи дали ќе ја прафати поканата на премиерот , Зоран Заев кој го покани лидерот на партијата, Африм Гаши да разговараат оваа ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 открива дека ја криел одлуката дека веќе се премислил и дека нема да гласа против владата, за да може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 388 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 268 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 454 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи: Имав голема почит кон Села, но таа почит денеска завршува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: