Во Собранието се чека на следните чекори на власта и опозицијата по најавата за ново мнозинство


Во Собранието на Република Северна Македонија до пладне премиерот Зоран Заев не достави оставка, а доколку тоа не се случи, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трајан Димковски, заменикот-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, во гостувањето на ТВ Сител попладнево рече дека овој ресор и натаму ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наводното опозициско мнозинство од 61 пратеник во состав Левица, Алијанса, Беса, ВМРО и Алтернатива ги загрижи нашите граѓани, но и регионот и нашите сојузници ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Движењето БЕСА, Аријанит Хоџа, кој денеска си поднесе оставка од функцијата министер за земјоделство, вели дека ако Алтернатива се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Причините зошто господинот Кастриот Реџепи не дошол на седницата за гласање на доверба или недоверба на Влада треба да ги каже тој истиот. Ние како опозиција ...
| | веќе видена | слични

Ново мнозинство што ќе го предводат СДСМ и ДУИ, а во кое ќе се приклучи Алтернатива на Гаши или пак, брзи избори. Тоа се двете опции што се отворија по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Собранието се чека на следните чекори на власта и опозицијата по најавата за ново мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: