Спортски вести

Историското Италијанско Гранд При во Монца, трката која најдолго време е дел од Формула 1 калнедарот с соочува со несигурност по 2025 година. Имола речиси ...
| | веќе видена | слични

Останато

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 977 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 209 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 315 | | | веќе видена

, несреќата се случила рано утринава во Бохумин, набргу откако брзиот воз тргнал кон Прага.Брзиот воз директно се судрил со локомотива за која се уште не се ...
сите 197 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спортски вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: