Бугарските банки покажаа раст на добивката за 190 милиони евра

2 копии

АстраЗенека заработи повеќе од 2,2 милијарди долари од продажба на антивирусната вакцина наречена „Vaxzevria“ во првите девет месеци од оваа година, од кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продажбата на вакцината против Covid-19 скромно го поткрепил приходот на англо-шведската фармацевтска компанија „AstraZeneca“, а новите нарачки би требало да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 219 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 562 | | | веќе видена

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со симптоми на треска и шест смртни случаи во време кога земјата се соочува со ширење на епидемија до ...
сите 200 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 191 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарските банки покажаа раст на добивката за 190 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: