Бројот на активни случаи во Скопје се искачи над 3.500, во Македонија надминува 7.500

Со тоа вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 205.022, а бројот на активни случаи изнесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шведска и Финска се очекува денеска заеднички да ги поднесат своите апликации за членство во НАТО. „Во Шведска и Финска се согласуваме да одиме рака под рака ...
сите 675 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 476 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на активни случаи во Скопје се искачи над 3.500, во Македонија надминува 7.500

Од:
До кого (е-маил):
Порака: