15 МИЛИОНИ ЕВРА се свртеа на берза во октомври месец: На врвот по промет, две банки!

Време зa читање: 2 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.10 – 31.10.2021 година вкупниот промет изнесувал 930.247.593 денари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 3 минути Девет банки и една штедилница досега се вклучија во државната гарантна шема со потпишување на договор за издавање на портфолио ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Штедилница Можности потпиша договор со Развојната банка, за издавање портфолио гаранција од Гарантен фонд. Преку овој фонд ќе се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa НЛБ Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување на Банката. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Врз основа на алинеја 4 од став 1 член 166-б од Законот за хартии од вредност, согласно Решението на Гувернерот на Народна Банка на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Средствата на компанијата и изворите на средствата се меѓусебно поврзани. Значајно е да се напомене дека секое средство има свој ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Согласно член 42-а и член 63-а од Правилата за котација, Берзата, со состојба 01.11.2021 година, изврши почетно утврдување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 МИЛИОНИ ЕВРА се свртеа на берза во октомври месец: На врвот по промет, две банки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: