Цената на струјата ќе ја прегрее енергетската сиромаштија

8 копии

По завршување на изборниот процес Министерството за економија започна со исплата на финансиска поддршка за мерката – ваучери за користење на средства за ...
| | веќе видена | слични

Досега се исплатени над 23 милиони денари за околу 2.000 ваучери искористени во домашните хотелски капацитети, објави министерот за економија Крешник Бектеши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарското прашање истакна дека според неговото лично мислење, треба ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев ја водел денешната седница на Владата на која што беше донесена одлука за прогласување на Кризна сотојба во енергетиката. Информацијата денеска ...
| | веќе видена | слични

Владата не разгледувала денеска на седница за евентуална одговорност за енергетската криза, изјави министерот за економија Крешник Бектеши откако соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 327 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на струјата ќе ја прегрее енергетската сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: