Бектеши: Нема да има големо поскапување на струјата после 1-ви јануари


Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека подобрена е ситуацијата од пред една недела во делот на снабдување на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

8 големи и 93 мали хидроцентрали, 3 термоцентрали на мазут и јаглен и три на биогориво, 1 ветерна електрана и 63 фотонапонски електроцентрали. Ова е вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Дали е случајност или планирана корупција тоа што владата нема резерви на јаглен за РЕК Битола и резерви мазут за ТЕЦ Неготино кои мораше да ги има па, поради ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Власта купува 5 пати поскапа струја, од тоа што државата сама може да произведе. Во изминатите неколку дена државата потроши над 9 милиони евра за купување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првичните наоди за минатонеделниот пожар во РЕК Битола, како што денеска информира АД ЕСМ, е висок напон кој дошол до трансформаторот на Блокот 3 , преку ...
| | веќе видена | слични

Ова се првичните наоди кои ги изнесе ЕСМ за хаваријата од минатата недела. Од компанијата додадоа и дека за да се спречат слични инциденти во иднина, ќе ...
| | веќе видена | слични

Се работи на оспособување на трансформаторот на Блок 3 во РЕК „Битола“ кој беше ошететен во пожарот минатиот петок, а според првичните наоди, причина за ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ најверојатно ќе купува помалку количества јаглен од првично предвидените 900.000 тони за РЕК Битола. Според сознанија на Фактор, причината е што третиот ...
| | веќе видена | слични

Стручни лица од РЕК Битола, со поддршка на екипи од МЕПСО и ЕВН Македонија, како и експерти од Техничките факултети во Битола и Скопје, интензивно работат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 472 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Нема да има големо поскапување на струјата после 1-ви јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: