По Нова година, цената на струјата ќе порасне двојно или ќе имаме рестрикции


Од почетокот на идната година, граѓаните ќе плаќаат повисока цена на струјата за над 20%, прогнозираат енергетските експерти. Како резултат на енергетската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако тоне во долгови, раководството на МЕПСО во август потпишале договор за набавка на авионски билети за европски и далечни дестинации во износ од 125.000 ...
| | веќе видена | слични

Дали е случајност или планирана корупција тоа што владата нема резерви на јаглен за РЕК Битола и резерви мазут за ТЕЦ Неготино кои мораше да ги има па, поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во сето безредие и хаос со енергетската криза, менаџментот на МЕПСО во август решил да патува и потпишал договор за набавка на авионски билети за европски и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Власта купува 5 пати поскапа струја, од тоа што државата сама може да произведе. Во изминатите неколку дена државата потроши над 9 милиони евра за купување на ...
| | веќе видена | слични

Власта купува 5 пати поскапа струја, од тоа што државата сама може да произведе, се истакнува во денешната реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. - Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првичните наоди за минатонеделниот пожар во РЕК Битола, како што денеска информира АД ЕСМ, е висок напон кој дошол до трансформаторот на Блокот 3 , преку ...
| | веќе видена | слични

Ова се првичните наоди кои ги изнесе ЕСМ за хаваријата од минатата недела. Од компанијата додадоа и дека за да се спречат слични инциденти во иднина, ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 537 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 64 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Нова година, цената на струјата ќе порасне двојно или ќе имаме рестрикции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: