Дединец: Прогласувањето на кризната состојба не значи дека веднаш ќе имаме проблеми со снабдувањето со електрична енергија

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека веднаш ќе имаме проблеми со снабдувањето со електрична енергија или намалено снабдување - уверува ескертот по ...
| | веќе видена | слични

Француската електроенергетска компанија ЕДФ вчера соопшти дека повеќе нема да го прекинува снабдувањето со електрична енергија на француските корисници на мало ...
| | веќе видена | слични

Француската електроенергетска компанија ЕДФ денеска соопшти дека практиката на исклучување струја на граѓаните кои не ги платиле сметките ќе ја замени со ...
| | веќе видена | слични

Француското електростопанство ЕДФ денеска соопшти дека практиката на исклучување на струјата на граѓаните кои не ги платиле сметките ќе ја замени со испорака ...
| | веќе видена | слични

Со 65 милиони евра, одвоени од Буџетот, со прогласувањето на енергетската криза, треба да се обезбеди стабилно снабдување со електричната енергија. ...
| | веќе видена | слични

И покрај огромниот раст на цената на струјата за компаниите, никој од владата не ги повикал претставниците на работодавачите за да разговараат за актуелната ...
| | веќе видена | слични

По најавата дека следнава недела во земјава ќе се прогласи кризна состојба во енергетиката, со цел финансиски да им се помогне на компаниите - екпертот за ...
| | веќе видена | слични

Рестрикции на струја за домаќинствата нема да има, кризната состојба е со цел да им се помогне на компаниите. Нема гаранции за цента на струјата по нова ...
| | веќе видена | слични

По Нова година реално е да се очекува значителен пораст на цената на струјата за домаќинствата, предупредуваат позанавачите. По најавата дека следнава недела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дединец: Прогласувањето на кризната состојба не значи дека веднаш ќе имаме проблеми со снабдувањето со електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: