Ништо од „минималецот од 18.000 денари“

2 копии

Над 34.000 денари се потребни за основните трошоци за семејство со четири члена. За 200 денари се зголемени минималните трошоци во месец октомври. На едно ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) алармира дека минималните трошоци на едно четиричлено семејство во октомври се зголемени за 200 денари во однос на ...
| | веќе видена | слични

Трпезите на граѓаните стануваат се посиромашни, а џебот попразен по порастот на цените на маслото, лебот, и другите основни продукти како и на струјата, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Минималните трошоци на едно четиричлено семејство во октомври се зголемени за 200 денари во однос на септември, покажуваат податоците на Сојузот на синдикати ...
| | веќе видена | слични

за 200 денари се зголемени минималните трошоци во октомври. На едно четиричлено семејство да го протурка месецот му требаат 34.584 денари-покажува ...
| | веќе видена | слични

Според овие податоци, синдикалната минимална кошничка во октомври изнесува 34.584 денари. Храната учествува со 42,7 проценти во вкупната структура на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 539 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 483 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 170 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ништо од „минималецот од 18.000 денари“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: