Подготвени се ваучери за населението за спас од цената на струјата

8 копии

По завршување на изборниот процес Министерството за економија започна со исплата на финансиска поддршка за мерката – ваучери за користење на средства за ...
| | веќе видена | слични

Досега се исплатени над 23 милиони денари за околу 2.000 ваучери искористени во домашните хотелски капацитети, објави министерот за економија Крешник Бектеши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарското прашање истакна дека според неговото лично мислење, треба ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев ја водел денешната седница на Владата на која што беше донесена одлука за прогласување на Кризна сотојба во енергетиката. Информацијата денеска ...
| | веќе видена | слични

Владата не разгледувала денеска на седница за евентуална одговорност за енергетската криза, изјави министерот за економија Крешник Бектеши откако соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши беше во посета на расадникот на компанијата „Еуропеан плантс“ во тетовско Прељубиште, која е холандска инвестиција, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 815 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Цели две и пол години од пандемијата на корона вирусот единствената земја во светот која не пријави ниту еден случај на заразен, сега се соочува со вистинска ...
сите 250 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 441 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвени се ваучери за населението за спас од цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: