Ако одлуката ја носи лично министер на Заев, БЕСА го напушта владеачкото мнозинство


По прегласувањето во Желино, министерот за земјоделие од БЕСА Аријанит Хоџа за ТВ21 вели дека тој лично е за напуштање на Владата. Прегласувањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Откако вечерва претседателот на Беса, Билал Касами го исклучи пратеникот Кастриот Реџепи од партијата, Реџепи се јави со индиректна реакција на својот приватен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кастриот Реџепи не е киднапиран. Доцна попладнево сам се пријавил во полициската станица Бит Пазар и демантирал дека е исчезнат. Бил кај пријател за да избегне ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од Движењето БЕСА, Кастриот Реџепи, не е повеќе член на оваа партија. Тој е исклучен од сите партиски органи и како член. Ова го објави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако одлуката ја носи лично министер на Заев, БЕСА го напушта владеачкото мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: