Стари лица во новиот, млад бран на Мицкоски


4 копии
4 копии
3 копии

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и нов градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски го дели ставот на партијата, дека време е за нова власт во државата. -СДСМ и Заев ...
| | веќе видена | слични

Заев уште наредниот ден по објавување на оставката, да стоеше на зборот и да ја поднесеше ќе ги поштедеше граѓаните од сите овие драми. Мнозинството со кое е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев рече дека ако ги изгуби локалните избори и Скопје дека ќе си даде оставка. Имавме поднесување оставка на премиерот, не беше понудена, туку соопштена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи вели дека ако Владата донесе одлука после консултативниот процес дека го одобрува пакетот, тогаш тој може ...
сите 880 | | | веќе видена

Новиот француски предлог ги содржи сите бугарски барања - и во делот на историјата, и во делот на јазикот, и во делот на идентитетот, оцени Христијан Мицкоски, ...
сите 533 | | | веќе видена

Од денеска поскапува струјата и почнува да се применува новиот концепт на блок тарифи. Регулаторите уверуваат дека за 98,8 проценти од домаќинствата просечната ...
сите 452 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Бугарија и актуелен лидер на ГЕРБ денеска посака успех во финализирањето на францускиот предлог за решавање на спорните прашања меѓу ...
сите 436 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 234 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 625 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стари лица во новиот, млад бран на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: