Мисајловски: Власта доби црвен картон од народот, затоа потребни се избори веднаш

Разликата на советничките листи во првиот круг од изборите споредено со СДСМ е повеќе од 55 илјади гласови. Ако се земат првиот и вториот круг во предвид ...
| | веќе видена | слични

Во Дебар в недела ќе се одржи вториот круг од гласањето за градоначалник на оваа општина, каде што граѓаните ќе избираат меѓу актуелниот градоначалник Хекуран ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на вториот круг на гласање за градоначалник на Дебар, в сабота, 13 ноември, ден пред гласањето, правото на глас ќе го остварат 70 болни и изнемоштени ...
| | веќе видена | слични

– Од вкупната бројка, 58 се од првиот рок, кога сè уште не беше одлучено за прегласување на едно гласачко место во градот. Останатите 12 се од 17-те барања што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница, по завршување на сите постапки, ги објави конечните резултати од вториот круг за градоначалник во ...
| | веќе видена | слични

„Во недела, 14.ноември, ќе се одржи третиот круг на локалните избори во Дебар. Ова е единствената општина каде што се уште не е избран претседател, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Тони Коњановски, денеска од општинската изборна комисија го доби уверението за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија ја потврди конечноста на резултатите за вториот изборен круг од локалните избори за четири општини, Желино, Старо Нагоричане, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Позитивни сигнали пристигнаа од Цариград и од Москва по добиениот благослов од СПЦ за автокефален статус на МПЦ-ОА. За Вселенската патријаршија, отстранувањето ...
сите 711 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Aнтони Блинкен ќе одржи главен политички говор во четврток на Универзитетот Џорџ Вашингтон во Вашингтон, каде детално ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена

Зголемени приходи, но и зголемени расходи се планирани со ребалансот на буџетот. Измените и дополнувањата предвидуваат вкупните приходи во буџетот на годишно ...
сите 238 | | | веќе видена

Во вторникот рано попладнето околу 15:25 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „Коле Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.Во ...
сите 152 | | | веќе видена

Доколку Бугарија не даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Република Северна Македонија во Европската Унија, тоа ќе резултира со ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Власта доби црвен картон од народот, затоа потребни се избори веднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: