Касами: Оние кои не оделе на работа, а земале плата сами да се повлечат


„Од овој момент ќе почнам со скенирање на актуелните состојби во општина Тетово и очигледно веднаш по законските процедури, ќе ангажирам специјалисти од ...
| | веќе видена | слични

Конституиран е новиот совет на Општина Чашка, а за претседавач е избран Трајче Мишковски од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, кој на гласањето ...
| | веќе видена | слични

Нема да дозволиме притисок, лажни вести и уцени од ниедна политичка партија и одредени поединци, соопштуваат од ЛДП. - Соопштението на Советничка група на ...
| | веќе видена | слични

Новиот градоначалник на Битола Тони Коњановски денеска ја презеде функцијата од Наташа Петровска. Коњановски во Општината беше пречекан со аплауз од дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во oпштина Битола, градоначалничката Наташа Петровска денес официјално му ја предаде функцијата на новоизбраниот градоначалник Тони Коњановски. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 286 | | | веќе видена

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касами: Оние кои не оделе на работа, а земале плата сами да се повлечат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: