Досегашниот скриниг откри 6 позитивни ученици од вкупно 1 323 тестирани


Првиот пресек од скринингот откри само 6 позитивни ученици во училиштата. Со тестирањето беа опфатени 1.323 малолетници од основните и средните училишта, но ...
| | веќе видена | слични

Опфатот со вакцинација со една доза вакцина на полнолетната популација е 57 проценти, а со две дози опфатени се 46 отсто од граѓаните над 18 години, ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6 август 11 ноември годинава во Македонија починале 1.788 пациенти позитивни на ковид-19. Од нив 1.434 пациенти од починатите, односно 80% не биле ...
| | веќе видена | слични

Владата на Црна Гора донесе нови мерки во борбата против епидемијата на коронавирус, кои ќе бидат на сила од 15 ноември до 1 декември. Забрането е организирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите три месеци 71 процент од позитивните на Ковид 19 не биле вакцинирани, наспроти 29 отсто кои биле вакцинирани. Од починатите граѓани, 80 проценти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 748 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 208 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досегашниот скриниг откри 6 позитивни ученици од вкупно 1 323 тестирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: