Мицкоски го детронизираше Заев со над 100.000 гласа разлика


Генералниот секретар на Движењето БЕСА, Аријанит Хоџа, кој денеска си поднесе оставка од функцијата министер за земјоделство, вели дека ако Алтернатива се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа за денеска во 13 часот закажа прес-конференција. Тој вчера во изјава за Телевизија 21 ...
| | веќе видена | слични

Тоа што вчера се случи не беше предвидено и тоа се случува само во холивудските филмови, вели генералниот секретар на Беса и досегашен министер за земјоделство ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа заедно до двајцата заменици-министри од движењето Беса денеска поднесоа оставки од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Демаскирана е уште една голема лага на Христијан Мицкоски. Се покажа дека со измами и со манипулации не може да се дојде до парламентарно мнозинство. Соочен со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, заедно со двајца заменици министри од движењето Беса денеска поднесоа оставки од своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 212 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 128 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски го детронизираше Заев со над 100.000 гласа разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: