Мицкоски убедлив носител на победата на ВМРО-ДПМНЕ


На последните локални избори во Македонија, народот јасно даде порака и поддршка за кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ во кои што препознаа визија во ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани на локалните избори гласаа за промени. Незадоволни од градоначалниците на СДСМ и нивната да се каже неработа и стагнација на општините, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се на терен од прв ден, се откажуваат од привилегиите и ќе започнат 3 капитални проекти уште првиот месец. Со самото стапување ...
| | веќе видена | слични

Со самото стапување на функцијата градоначалник, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ излегоа на терен и почнаа со средување на општините, зголемување на хигиената, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител, рече дека на новоизбраните градоначалници од ...
| | веќе видена | слични

-Три работи, тоа што го ветивме да го исполниме. Сега веднаш што можеме да направиме откако е согледана состојбата. Состојбата е катастрофална, но не треба да ...
| | веќе видена | слични

МИЦКОСКИ ГИ ПОВИКА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА СЕ ЗАФАТАТ СО РАБОТА Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес - конференција изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски постави рок до утре попладне доколку премиерот не ја поднесе оставката тие ќе ја поднесат интерпелацијата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги демантира ...
| | веќе видена | слични

Уште во првите денови од мандатот, градоначалниците на Мицкоски го покажаа своето вистинско режимско лице. Се бркаат луѓе од работа во Јегуновце, прекинати се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има голема разлика која што овие денови стана уште повидлива. СДСМ работи за граѓаните, се грижи за стандардор и се справува со кризата. ВМРО ДПМНЕ се обидува ...
сите 702 | | | веќе видена

Група академици, општествени, научни, просветни, здравствени, културни работници од повеќе сфери во земјава испратија отворнео благодарствено писмо до ...
сите 437 | | | веќе видена

Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им вика и со најпогрдни пцости ги малтретира и омаловажува ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 182 | | | веќе видена

Фалсификувал рецепти за издавање на лекарства на наркозависници. Полициски службеници во Надворешната канцеларија за криминалистички работи извршиле службен ...
сите 283 | | | веќе видена

Ирина Верешчук на украинската телевизија рече дека „турската страна навистина може да биде посредник во прашањата за извлекување. Сега зборуваме за сериозно ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски убедлив носител на победата на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: