Анализа: ВМРО-ДПМНЕ апсолутен побдник на изборите


На последните локални избори во Македонија, народот јасно даде порака и поддршка за кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ во кои што препознаа визија во ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани на локалните избори гласаа за промени. Незадоволни од градоначалниците на СДСМ и нивната да се каже неработа и стагнација на општините, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се на терен од прв ден, се откажуваат од привилегиите и ќе започнат 3 капитални проекти уште првиот месец. Со самото стапување ...
| | веќе видена | слични

Со самото стапување на функцијата градоначалник, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ излегоа на терен и почнаа со средување на општините, зголемување на хигиената, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител, рече дека на новоизбраните градоначалници од ...
| | веќе видена | слични

-Три работи, тоа што го ветивме да го исполниме. Сега веднаш што можеме да направиме откако е согледана состојбата. Состојбата е катастрофална, но не треба да ...
| | веќе видена | слични

МИЦКОСКИ ГИ ПОВИКА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА СЕ ЗАФАТАТ СО РАБОТА Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес - конференција изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски постави рок до утре попладне доколку премиерот не ја поднесе оставката тие ќе ја поднесат интерпелацијата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги демантира ...
| | веќе видена | слични

Уште во првите денови од мандатот, градоначалниците на Мицкоски го покажаа своето вистинско режимско лице. Се бркаат луѓе од работа во Јегуновце, прекинати се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 409 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ги поддржуваат напорите на двете земји за приклучување кон Северноатлантската алијанса, а доколку нивната апликација за членство ...
сите 919 | | | веќе видена

Таа додаде дека на 17 мај се предале 959 припадници на украинската армија, од кои 51 се на лекување, додека другите се испратени во поранешната казнена ...
сите 290 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ го прашуват собранискиот спикер Талат Џафери дали во Берлин ќе му каже на својот германски колега дека ги пцуе, вреѓа и врши мобинг на ...
сите 278 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 295 | | | веќе видена

Поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан изрази надеж дека „деновиве ќе доживееме полна радост“ и дека ќе се оствари желбата на црквата за автокефалност Во храмот ...
сите 491 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 129 | | | веќе видена

Продолжуваме со теренските активности продолжуваме да создаваме вредности за граѓаните. Тоа што го ветивме во кампањата за локалните избори продолжуваме да го ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: ВМРО-ДПМНЕ апсолутен побдник на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: