Зелено светло за „молнупиравир“: Одобрен за домашна употреба во Велика Британија


Велика Британија го одобри „молнупиравир“ за лекување на Ковид-19 и со тоа стана првата земја која даде зелено светло за домашна употреба на овој лек. Пилулата ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови објави дека за првпат на европскиот фармацевтски пазар ќе бидат пуштени во употреба два ковид-лека на база на моноклонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
4 копии

Министерството за здравство разговарало со компанијата „Мерк“ за набавка на антивирусниот лек против корона. Освен оваа, и компанијата „Фајзер“ развива ваков ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато” во Скопје ...
сите 339 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 329 | | | веќе видена

Во екот на тензиите меѓу Русија и Западот и акумулацијата на оружје околу Украина, секоја порака од двете страни добро се „мери“. Последната е од Дмитриј ...
сите 514 | | | веќе видена

Шведска одлучи да не ја препорачува вакцината против Ковид-19 за деца на возраст меѓу 5 и 12 години, објави денеска Шведската здравствена агенција.„Со знаењето ...
сите 406 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 50 | | | веќе видена

Пратениците ја продолжуваат агонијата на и така уништените компании. Поради тоа што не успеаја да ги усвојат измените на Законот за платен промет, фирмите кои ...
сите 461 | | | веќе видена

Легендарниот пејач Аки Рахимовски за последен пат беше испратен на загрепски Мирогој во Алејата на великаните. Ковчегот на Аки Рахимовски беше покриен со ...
сите 150 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелено светло за „молнупиравир“: Одобрен за домашна употреба во Велика Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: