АФП: Оставката на Заев носи нова неизвесност на балканската политичка сцена


Опозицијата во Северна Македонија побара распишување на предвремени парламентарни избори, откако премиерот Зоран Заев соопшти дека ќе поднесе оставка по лошите ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и нов градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски го дели ставот на партијата, дека време е за нова власт во државата. -СДСМ и Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев ја водел денешната седница на Владата на која што беше донесена одлука за прогласување на Кризна сотојба во енергетиката. Информацијата денеска ...
| | веќе видена | слични

Во моментов најдобра алтернатива за државата е да продолжи да владее актуелната влада на чело со премиерот Зоран Заев, вели Бујар Османи, министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФП: Оставката на Заев носи нова неизвесност на балканската политичка сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: