Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена


Изненадувачката најава на Заев внесе нова неизвесност на балканската политичка сцена, каде автократите се познати по зацврстување на позициите на власта и каде ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна вечерва до полноќ ќе се знае дали ќе падне Владата на премиерот Зоран Заев, кој од највисоките партиски тела доби виза да го одложи поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Заев се плаши од парламентарни избори сметаат хрватските медиуми, каде се пишува дека по дебаклот на локалните избори и губењето на Скопје, Заев се премисли за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вчера пред сопартијците истакнал дека одложувањето на неговите оставки од лидерската и премиерската ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и нов градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски го дели ставот на партијата, дека време е за нова власт во државата. -СДСМ и Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 1010 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: