Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена


Изненадувачката најава на Заев внесе нова неизвесност на балканската политичка сцена, каде автократите се познати по зацврстување на позициите на власта и каде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдоцна вечерва до полноќ ќе се знае дали ќе падне Владата на премиерот Зоран Заев, кој од највисоките партиски тела доби виза да го одложи поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев се плаши од парламентарни избори сметаат хрватските медиуми, каде се пишува дека по дебаклот на локалните избори и губењето на Скопје, Заев се премисли за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вчера пред сопартијците истакнал дека одложувањето на неговите оставки од лидерската и премиерската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 300 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 248 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Ова го соопшти Елисејската палата по состанокот на двајцата претседатели „претседателот Путин не изрази никаква офанзивна намера. Тој јасно кажа дека не бара ...
сите 600 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 246 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: