Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена


Изненадувачката најава на Заев внесе нова неизвесност на балканската политичка сцена, каде автократите се познати по зацврстување на позициите на власта и каде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдоцна вечерва до полноќ ќе се знае дали ќе падне Владата на премиерот Зоран Заев, кој од највисоките партиски тела доби виза да го одложи поднесувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев се плаши од парламентарни избори сметаат хрватските медиуми, каде се пишува дека по дебаклот на локалните избори и губењето на Скопје, Заев се премисли за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот во оставка и претседател на СДСМ, Зоран Заев, вчера пред сопартијците истакнал дека одложувањето на неговите оставки од лидерската и премиерската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изненадувачката оставка на Заев внесе нова неизвесност на балканската сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: