ВУЧИЌ: Српски вина за нашите гости Рама, Кривокапиќ и Димитров за пријателство и иднина


Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ синоќа беа домаќини на вечерата во Белград што беше приредена за македонскиот вицепремиер ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ, по денешната средба со американскиот претставник за Западен Балкан Габриел Ескобар, соопшти дека нема да поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски учествува на првиот состанок на Регионалниот форум на шефовите на ветеринарните служби од ...
| | веќе видена | слични

 Форумот има за цел да иницира понатамошни средби и функционалност на Регионалниот форум на шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Актуелните случувања на политичката сцена во Македонија и Србија, како и претстојните значајни одлуки на ниво на ЕУ за сите земји од Западен Балкан кои можат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик министерот за одбрана Башким Хасани, заедно со министри и шефови на делегации од земјите членки на иницијативата САД-Јадранската Повелба (А-5), ...
| | веќе видена | слични
11 копии

По работниот состанок во Белград одржан минатата недела, вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров како претставник на Владата, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Потребата Северна Македонија и Албанија веднаш да започнат пристапни преговори со Европската унија, ја истакна специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 387 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 281 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 516 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ: Српски вина за нашите гости Рама, Кривокапиќ и Димитров за пријателство и иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: