Избегнувајте ги овие улици утрово во Скопје, има сообраќаен метеж

5 копии

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележуваат долж: -бул. Киро Глигоров во двете насоки, -бул.8ми Септември кон ул. Скупи, ...
| | веќе видена | слични

На фејсбук страната auto24.mk вчера беше објавена фотографија од едно невообичаено и несекојдневно паркирање. Станува збор за несовесен скопјанец го оставил ...
| | веќе видена | слични

Додека надлежните се фалат дека пандемиската криза успешно се менаџира, граѓаните не престануваат да го искажуваат својот револт. Доктор Ненад Лазаров вчера на ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Вики Клинчарова, на својот фејсбук профил, го сподели својот став за оставката на премиероти лидер на СДСМ, Зоран Заев, кој во меѓувреме, ја одложи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избегнувајте ги овие улици утрово во Скопје, има сообраќаен метеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: